Škraping Pašman 2015. 09.03.2015

SlikaŠkraping je vrlo zahtjevna disciplina, naporna je i traži veliki oprez, treba se uvlačiti u gudure, provlačiti kroz makiju, zaobilaziti ponore, svladavati oštro stijenje, naći lokalne puteljke i sve to kroz najteže rute koje će im izabrati i označiti organizatori utrke. U svijet hrvatskih adrenalinskih sportova ušao je škraping – trčanje i brzo hodanje po oštrim strmoglavim obalnim stijenama. Ime dolazi od dalmatinske riječi škrapa – oštro kamenje.

...
Škraping je ove godine održan 07.03. u Tkonu na otoku Pašmanu, i to jubilarni deseti put! Već niz godina najmasovnija treking utrka u Hrvatskoj ove je godine okupila preko 1200 trkača! Uz niz popratnih sadržaja kao što je npr. Hrvatski sajam otočnih proizvoda, cijeli je Pašman proteklog vikenda živio za Škraping i treking. Baraberi su na Pašmanu već tradicionalni gosti, tako da se i ove godine sedmeročlana ekipa ukrcala na trajekt u Biogradu. Ostvareni su slijedeći rezultati: u Challenger kategoriji dugačkoj 25 kilometara nastupili su Kruno Tomljanović i Angel Milišić-Zečević, te u muškoj konkurenciji od 318 natjecatelja osvojili 90. i 114. mjesto. U ženskoj konkurenciji nastupile su Nina Koceić, Katarina Gulaš i Iva Mikić te u konkurenciji od 278 natjecateljica osvojile 26., 48. i 242. mjesto. U Ultra kategoriji (45 kilometara) nastupili su Zlatko Zetović i Inot Klemenčić, te u konkurenciji od 31 natjecatelja osvojili 12. i 27. mjesto. Posebno moramo pohvaliti našeg Zlatka Zetovića, koji je izrazito težak stjenovit teren u dužini od 45 kilometara pretrčao za osam i pol sati!

powered by Belkatalog CMS - J. K. "Ga?o"