Naslovnica Sport u Belišću Aktivnosti Udruga Politika O Projektu Pravilnik objavljivanja Kontakt
XMLRSS kanal
Web povezuje ljude
ZagrebaÄŤki Maraton 10.07.2017

Slika

U nedjelju 09. srpnja 2017. na obroncima Medvednice odrĹľan je popularni, 18. po redu Sljemenski maraton, koji je ove godine okupio petstotinjak sudionika iz ÄŤak dvanaest zemalja! Utrka je kao i inaÄŤe odrĹľana u tri teĹľinske kategorije: maraton 42 km, 28 km, te rekreativna kategorija 14 km popularnog naziva "kuda idu divlje svinje". Start i cilj organiziran je na samom vrhu Medvednice - Sljemenu, toÄŤnije- ispod televizijskog tornja, a utrka se protezala markiranim planinarskim stazama Medvednice. Sljemenski maraton je prva trail trka u Hrvatskoj, prvi puta organizirana 2000. godine. Od 2011. jedan krug Sljemenskog maratona iznosi 14 kilometara. Sljemenski maraton ima reputaciju najteĹľe trke ovoga tipa u Hrvatskoj i samo oni najspremniji i najhrabriji se usude uhvatiti u koštac s tri zahtjevna sljemenska kruga s više od 1500 metara visinske razlike. Pet ÄŤlanova SRK Baraber sudjelovalo je na utrci, i to u kategoriji 14 i 28 km. U kategoriji 14 km nastupili su Tihomir KovaÄŤ, Kruno Tomljanović i Luka KovaÄŤ te osvojili 22., 83., 147. mjesto u konkurenciji od 371 natjecatelja, u Ĺľenskoj konkurenciji nastupila je Gabrijela Poslon i Iva Mikić, te su osvojile 65. i 307. mjesto u konkurenciji od 372 natjecateljice. U kategoriji 28 km nastupio Ĺ˝eljko KanÄ‘era  i osvojio 48. mjesto u konkurenciji od 55  natjecatelja. ÄŚestitamo!!